Şahanlar İnşaat - Pandora Sitesi B Blok

Şahanlar İnşaat - Pandora Sitesi B Blok

Türkiye Konutlarda Enerji Verimliliği Finansman Programı (TuREEFF), başarılı proje finansmanı örneklerine bir yenisini daha ekledi ve Denizli'deki ilk yüksek Enerji Verimlilğine sahip konut projesini TuREEFF kapsamında değerlendirdi: Pandora Sitesi, B Blok. Şahanlar İnşaat tarafından inşa edilen ve Enerji Kimlik Belgesi (EKB) B sınıfı enerji performansına sahip bir bina olan Pandora B Blok, 2018 yılında tamamlanmıştır. 

Firma, TuREEFF'ten faydalanabilmek için projedeki gerekli değişiklikleri TuREEFF teknik ekibi ile birlikte kararlaştırdı ve Enerji Kimlik Belgesi (EKB) C yerine daha üst bir enerji verimliliği sınıfı olan EKB B’yi sağlayacak şekilde güncelledi. İnşaat firmasını desteklemek için TuREEFF teknik ekibi, projenin her aşamasında firmaya teknik destek vermeyi sürdürdüler.

Bu projede oturanlar daha düşük enerji faturaları öderken daha yüksek bir yaşam kalitesine sahip olacaklar. Böylece hem ülke ekonomisine hem de aile bütçelerine katkıda bulunurken, iklim değişikliğinin olumsuz etkilerini bertaraf etmeye yönelik katkı sağlamış olacaklar. Karbon emisyonu düşürüldüğü için projenin bulunduğu bölgeye de çevresel anlamda olumlu etkileri olacak. Bu proje, enerji verimliliği perfomansıyla bölgede önemli bir örnek teşkil edecek ve daha sonra inşa edilecek konut projelerine de yol gösterici olacak.

Geri