Enerji Verimli Konutlarda Yeni Bir Konsept: TEMA İstanbul

Enerji Verimli Konutlarda Yeni Bir Konsept: TEMA İstanbul

Türkiye Konutlarda Enerji Verimliliği Finansman Programı (TuREEFF), Avrupa'nın en büyük konut projelerinden biri olan TEMA İstanbul projesinden konut alacak tüketicilere Enerji Verimli Konut Kredisi finansman desteği veriyor. 2015 yılında başlayan proje 2017 yılı içinde tamamlanacak. 

TEMA İstanbul'u inşa eden konsorsiyumdaki firmaların (Artaş, Mesa, Kantur & Akdaş and Öztaş) her biri kendi alanlarında Türkiye'de sektörlerinin en iyi bilinen ve liderliği yapan firmalardır ve ortaya koymuş oldukları vizyon ile çok büyük bir alanda gerçekleştirilen bu konut projesinde üretilen konutların tamamı B sınıfı Yüksek Enerji Verimliliği performansına sahip konutlar olarak hem çevreye hem de ülke ve tüketicilerin bütçesine çok büyük katkıda bulunmaktadır. 

Halkalı'da 1.500.000 m2 alanda hayata geçirilmekte olan ve konut alanı 333.000 m2 olan bu yeni yaşam alanında toplam 3531 konut inşa edilmekte ve bu konutlarda oturacak bireylere daha düşük karbondioksit salımı, düşen doğal gaz ve elektrik faturaları, temiz bir hava ve yaşanabilir ve sürdürülebilir bir çevre konusunda büyük avantajlar yaratacaktır. 

TuREEFF ve TEMA İstanbul projesi arasında farkındalık artırıcı etkinliklerde de bir işbirliği söz konusu olmuştur ve ortak eğitim ve tanıtım çalışmaları ile enerji verimliliği alanında toplum bilincinin geliştirilmesine katkı sağlanmıştır. 

Geri