Haberler

26 / 11 / 2019

TuREEFF Forum ve Ödül Töreni, 26 Kasım 2019’da Wyndham Levent’te tüm paydaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirildi. Programın başladığı 2014 yılından buyana gerçekleşen sonuçlarımızı paylaştık.

Etkinliğin açılış konuşmasını EBRD Türkiye Ülke Başkanı Arvid Tuerkner yaptı. Climate Investment Funds (CIF) Başkanı Mafalda Duarte nin video ile yapmış olduğu konuşmanın ardından, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığından, Enerji Verimliliği ve Çevre Dairesi Başkan Danışmanı Dr.Yüksel Malkoç konuşmasını gerçekleştirdi.

Açılış konuşmalarından sonra TuREEFF Proje Direktörü Dr.Murat Sarıoğlu moderatörlüğünde programın katılımcı bankaları olan Garanti Bankası, Şekerbank, Türkiye İş Bankası ve Yapı ve Kredi Bankası temsilcileri ile “ Konutlarda Enerji Verimliliği Finansmanı ve TuREEFF’in Katkısı” ana başlığında bir Forum gerçekleşti.

Program sonuçlarının paylaşıldığı sunumun ardından, çeşitli kategorilerdeki başarılı projelerin ödüllendirildiği bir ödül töreni yapıldı.

TuREEFF kapsamında şu ana kadar kullandırılan krediler sonucunda 29,314 MWh/yıl bir enerji tasarrufu sağlanırken, karbon emisyonunda da 7,392 ton/yıl azalma sağlanmıştır.

Geri