Haberler

29 / 11 / 2018

WRI Türkiye – TuREEFF Kapasite Geliştirme Eğitimi

TuREEFF’in temel misyonlarından biri olan farkındalık arttırma ve kapasite geliştirme faaliyetlerinin önemli bir örneğine WRI Türkiye ile imza attık. 

25-29 Kasım tarihleri arasında WRI Türkiye’nin organize etmiş olduğu “Binalarda ve Ulaşımda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji” başlıklı kapasite geliştirme programının teorik eğitimlerine katıldık ve katılımcılarla birlikte saha ziyareti gerçekleştirdik. Teorik eğitim kapsamında TuREEFF’in Konutlarda Enerji Verimliliği ve Yenilenebilir Enerji finansmanı yaklaşımını Fas, Tunus, Filistin, Cezayir ve Ürdün gibi ülkelerden gelen belediye yöneticileri ve teknik personeline aktardık.

Teorik kapasite geliştirme eğitimini takiben ertesi gün gerçekleşen saha ziyaretlerinden biri için de, daha önce TuREEFF kapsamında değerlendirilen ve TuREEFF’in en başarılı proje örneklerinden biri olarak gösterilen “YesHill Residence” seçildi. GN İnşaat tarafından hayata geçirilen YesHill Residence konut projesinin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji fonksiyonları TuREEFF teknik ekibi tarafından katılımcılara aktarıldı.

Geri