Haberler

31 / 05 / 2018

3. ÇEDBİK Diyalog Günleri

ÇEDBİK Diyalog günlerinin üçüncüsü 31 Mayıs tarihinde İzmir'de organize edildi. Bu kez "Yeşil Binalarda Finansal Yaklaşımlar" başlığı ile organize edilen etkinliğe panelist olarak Şekerbank, İş Bankası, Garanti Mortgage ve TuREEFF temsilcileri katıldılar.

TuREEFF'i temsilen Proje Müdürü Güliz Örnek'in katıldığı etkinlikte, tüm kurumlar Yeşil Bina sistemleri ile ilgili deneyim ve yaklaşımlarını aktardılar. Yeşil Binalar konseptinin desteklenmesi konusunda her kurum kendi bakış açılarını ve finansman mekanizmalarını anlatırken, Güliz Örnek tarafından TuREEFF'in de bu kapsamda yapmış olduğu promosyon ve farkındalık artırıcı çalışmalardan örnekler sunuldu. 

Katılımcıların büyük çoğunluğunu İzmir'de proje geliştiren yerel mimarların oluşturduğu panelde, TuREEFF'in teknik danışmanlık paketi ile birlikte sunduğu finansal çözümleri büyük ilgi gördü. İlerleyen dönemde TuREEFF tarafından organize edilecek olan bir çalıştayda tüm sektör paydaşlarının bir araya gelerek 'Binalarda Yeşil Dönüşüm'ün tüm yönleriyle masaya yatırılacağı bir çalıştay organize edilmesine karar verildi.

Geri