Haberler

04 / 05 / 2018

ICCI: 25th Energy and Environment Fair & Congress

Türkiye'nin önde gelen enerji ve çevre fuar ve konferansı ICCI, bu yıl 3-4 Mayıs tarihleri arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın destekleriyle organize edildi. 

200'den fazla firmanın ve kamu kurumunun yer aldığı fuar 3 gün sürdü ve 100.000'in üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Çevre ve Enerji sektörleriyle ilgili firmalar, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşları, iş ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı konferans iki gün sürdü. 

4 Mayıs'ta düzenlenen ve TuREEFF'i temsilen İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Arif Ergin'in panelist olarak katıldığı "Enerjik Finans" oturumunda TuREEFF ile ilgili bir sunum yapıldı ve panel boyunca konutlarda yenilenebilir enerji, çatı tipi güneş enerjisi sistemleri pazarı gibi konularda fikir alışverişlerinde bulunuldu. EBRD tarafından geliştirilen ve CTF ve AB tarafından da eş-finansman yoluyla desteklenen TuREEFF projesinde firmalara sunulan ücretsiz teknik destek konusunda katılımcılara bilgi verildi ve TuREEFF finansman modeli sektör temsilcilerinden büyük ilgi gördü. 

Katılım yoğunluğu ve katılımcıların ilgisi bakıından oldukça verimli ve başarılı bir etkinlik olan ICCI fuarına önümüzdeki yıllarda da katılmaya devam edeceğiz. 

Geri