TuREEFF Mortgage

TuREEFF, C enerji sınıfının daha üzerinde (B veya A) enerji sınıfına sahip bina yapmak isteyen inşaat firmalarına ve bu binalardan ev almak isteyen tüketicilere finansman sağlamak amacıyla TuREEFF Mortgage kredisini geliştirmiştir.

TuREEFF Yeni Binalar Kredisi

2008 yılında Türkiye’de, Binalarda Enerji Performansı (BEP) yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelik, Avrupa Birliği’nin ilgili direktifi baz alınarak geliştirilmiştir ve yeni enerji gerekliliklerini tanımlamıştır. Bunlar; ideal sıcaklık, ideal bağıl nem, yalıtım ve pencerelerdeki en az ısı kayıp değerlerinin tüm iklim bölgeleri için belirlenmesi, hava sızdırmazlığı, sıcak su, aydınlatma ve yenilenebilir enerji kriterleridir. BEP Yönetmeliği, tüm yeni binalar için Enerji Kimlik Belgesini zorunlu hale getirmiştir ve enerji performanslarının en az C olmasını hedefler.

Kimler yararlanabilir?

  • Bireyler

Yeni bir apartmanda bir daire almayı düşünüyorum. Devam etmekte olan bu projem için kredi alabilir miyim?

Eğer satın almayı düşündüğünüz ev yüksek enerji performansına sahip bir binadaysa (EKB B veya A belgesine sahipse) ve bina TuREEFF “Uygun Binalar Listesi – (LEB)”de yer alan bir bina ise bu krediden faydalanabilirsiniz! Binanın uygunluğu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz; info@tureeff.org

Bu kredide dairenizin değerinin % 50’sine kadar kredi alabilirsiniz. Alacağınız kredinin üst sınırı ise 250.000 ABD Doları olarak belirlenmiştir.

Bireyler için geliştirilmiş TuREEFF Mortgage kredilerine bir tık uzaktasınız. Anlaşmalı bankalarımızdan dilediğinizi tercih ederek hemen başlayabilirsiniz!

Kanun ve yönetmeliklerle ilgili aşağıdaki linkleri inceleyebilirsiniz;

Yeni Binalar tanıtım videosu

Ne kadar tasarruf edeceğinizi hesaplayın!